راهنمای انتخاب سوتین مناسب برای انواع لباس مجلسی

برای این که با انواع سوتین زنانه آشنا شوید و بفهمید هر مدل سوتین چه کاربردی دارد و برای چه نوع لباسی مناسب است، با مجله‌ی دیجی‌استایل همراه باشید. انتخاب لباس زیر و سوتین مناسب با توجه به مدل لباس مجلسی و پیراهن، در زیبا دیده شدن اندام شما تاثیر چشمگیری دارد.

برای هر مدل پیراهن مجلسی یا لباس باید با توجه به فرم یقه، یک سوتین متناسب انتخاب کنید. فرم لباس زیر شما باید به صورتی باشد که نه تنها از زیر لباس مجلسی دیده نشود بلکه به خوبی با آن هماهنگ باشد. رعایت این نکته هم استایل شما را حرفه‌ای و منظم‌تر نشان می‌دهد و هم باعث می‌شود اندام شما بی‌نقص و زیباتر دیده شود.

احتمالا همه‌ی ما خانم‌ها چند مدل سوتین و لباس زیر خاص برای انواع لباس‌های مجلسی خود داریم. آما آیا همین چند مدل برایمان کافی هستند؟ و مهم‌تر از آن، آیا می‌دانیم چطور و کی از هر کدام استفاده کنیم؟

۱. سوتین پلانج (Plunge Bra)

سوتین پلانج

سوتین مدل پلانج برای پیراهن‌های یقه هفت باز یا بلوزهایی که دقیقا در بخش وسط سینه دارای یک دایره‌ی کوچک باز هستند، کارایی زیادی دارد.

در مورد خرید این مدل سوتین به پدهای بغل سینه توجه داشته باشید و اندازه‌ی کاپ سوتین را با دقت انتخاب کنید. همچنین به اندازه‌ی بندهای سرشانه نیز توجه و آن‌ها را به دقت جلوی آینه تنظیم کنید.

۲. سوتین تغییرپذیر (Convertible Bra)

انواع سوتین برای لباس دکلته

انواع سوتین تغییرپذیر بندهایی دارند که می‌توان آن‌ها را به شیوه‌های مختلف بست.

اغلب این سوتین‌ها را می‌توان بدون بند، با بند ضربدری یا به هر فرم دیگری استفاده کرد. بنابراین دست شما باز است تا با انواع مدل لباس مجلسی از دکلته تا یقه‌باز و دیگر مدل‌ها از این نوع سوتین زنانه استفاده کنید.

۳. سوتین بدون بند (Strapless Bra)

سینه بند برای لباس دکلته

بهتر است لباس‌ها و پیراهن‌های یقه قایقی، دلکته یا بدون بند را با سوتین‌های بدون بند بپوشید.

سوتین‌هایی که از ابتدا بدون بند ساخته شده‌اند کاملا سفت و محکم روی بدن قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند سینه خوش فرم‌تر قرار بگیرد. در عین حال می‌توانید بدون نگرانی از دفرمه شدن از این نوع سوتین استفاده کنید.

این که چه مدل سوتین بدون بندی را انتخاب می‌کنید بستگی به سلیقه و فرم اندامتان دارد. این مدل سوتین می‌تواند پددار و «پوش آپ» (Push Up) باشد یا بدون پد و کاملا ظریف.

۴. باستیر (Bustier)

باستیر

این مدل سوتین یکی از قدیمی‌ترین انواع لباس زیر زنانه است.

این نوع سوتین تا حدی نقش گن را بازی می‌کند و بخش کناری سینه‌ها و کمی پایین‌تر از خط سینه را جمع‌وجور و خوش‌فرم نشان می‌دهد. جنس این مدل سوتین می‌تواند از تور یا ساتن باشد.

اگر در کناره‌های سینه کمی حالت بیرون‌زدگی دارید و ترجیح می‌دهید زیر لباس مجلسی این بیرون‌زدگی‌ها را بپوشانید، این مدل سوتین بهترین انتخاب است.

علاوه بر این، این سوتین‌ها هم معمولا بند ندارند و برای زیر لباس‌های مجلسی باز مناسب هستند.

۵. برالت (Bralette)

انواع سوتین تابستانی

این مدل سوتین پد و فنر یا همان سیم ندارد.

با ساختاری سبک و کاملا لطیف و ساده، این نوع سوتین به دلیل راحتی و ظرافتی که دارد برای لباس‌هایی مثل پیراهن‌های تابستانی (sundress) مناسب‌ترین انتخاب است.

۶. سوتین چسبی بدون بند (Adhesive Bra)

سوتین برای لباس پشت باز

سوتین چسبی یا همان پروانه‌ای، غیر قابل مشاهده‌ترین نوع سوتین است.

این نوع سوتین بدون بند و فاقد بخش پشتی را می‌توانید با خیال راحت زیر لباس‌های پشت باز یا بدن‌نما بپوشید.

این مدل سوتین ژله‌ای باید کاملا به پوست یچسبد، شما را ساپورت کند، سینه‌ها را خوش‌فرم نشان دهد و از روی بدن هم لیز نخورد.

کلیدواژه : بهترین لباسلباس
nartiti
ارسال دیدگاه